Anasayfa Hakkımızda Kadromuz İletişim
Sık Sorulan Sorular

1. Özel dersler nerede yapılır?

Özel derslerimiz, genellikle özel dersi alan öğrencinin evinde yapılır. İstenildiği takdirde velinin işyerinde de yapılabilmektedir. Bu iki alternatif dışında Mecidiyeköy'de bulunan bir dersane ortamında da ders verebilmekteyiz. Ayrıca üniversite öğrencileri ile üniversitelerinin çalışma salonlarında ve üniversite civarında ders yapmaya uygun cafe ortamlarında da ders yapılabilmektedir. Kısacası bu konuda belirleyici özel dersi alan kişinin yapacağı tercih olmaktadır.

2. Özel Dersler kaç saat sürmektedir?

Matematik özel dersleri ilköğretim seviyesi için 1,5 (90 dk) veya 2 saatlik (120 dk) seanslar biçiminde yapılmaktadır. Lise ve üniversite seviyesindeki matematik özel derslerinde ise 2 saatlik (120 dk) seanslar biçiminde yapılmaktadır.

3. Özel ders ücretinin ödeme şekli nasıldır?

Her dersin ücreti, özel dersin bitiminde dersi veren hocaya nakit şekilde ödenmektedir. Ayrıca, banka hesaplarımıza yatırılması biçiminde de olmaktadır. Ancak aylık veya haftalık toplu ödeme şekli sistemimizde yoktur. Her dersin ücretinin bir sonraki ders öncesinde ödenmesi mutlaka gerekmektedir.

4. Özel ders ücretleriniz nedir?

Özel ders ücretleri değişkenlik göstermektedir. Örneğin ilköğretim matematik özel ders ücreti ile üniversite matematik özel ders ücretleri arasında ücret farkları olmaktadır. Diğer bir değişme noktası verilecek dersin ingilizce olup olmamasına göre değişmektedir. Bu nedenle ücret konusunda mail yoluyla bilgi alabilir (infobuders@gmail.com) veya telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz (0538 263 79 71 ; Kemal Duran).

5. Özel derse gelen öğretmen eğitim koçluğu hizmeti sunmaktamıdır?

Özel derse gelen öğretmenlerimiz, özel ders vermenin yanında öğrenciye daha başarılı olmasını sağlama amaçlı eğitim koçluğu da yapmaktadır. Burada kastettiğimiz eğitim koçluğu nasıl ders çalışması gerektiği konusunda yönlendirmeler ve çalışma programı oluşturma, ödev takibi, tercih rehberliği ve meslek seçimi gibi konulardan oluşmaktadır.

6. Yönlendirdiğiniz öğretmenlerin deneyimleri ve nitelikleri nelerdir?

Buders matematik öğretmen kadrosu Boğaziçi Eğitim Fakültesi mezunu öğretmenlerden oluşmaktadır. Özel ders konusunda oldukça tecrübeli eğitimciler olmalarının yanında, geçmiş başarıları ile özel ders alan öğrenciler için iyi bir rol model olmaktadırlar. Buders matematik öğretmenlerinin detaylı özgeçmişleri sitemizde kadromuz kısmında detaylı olarak verilmiştir.

7. Çalışmış olduğunuz öğretmenleri neye göre seçiyorsunuz?

Buders öğretmen kadrosunu oluştururken 3 temel kriteri dikkate almaktayız. Bu kriterler branşına hakimiyet, deneyim ve öğrenci ilişkilerinden oluşmaktadır.

8. İstanbul'un her semtine eve derse geliyormusunuz?

İstanbul'un anadolu ve avrupa yakasında hemen hemen tüm semtlere eve özel derse gitmekteyiz. Anadolu yakasında Kartal, Pendik, Kurtköy ve Tuzla hariç tüm semtlere derse gidilmektedir. Avrupa yakasında ise Çatalca, Esenyurt ve Hadımköy dışındaki tüm semtlere özel derse gidilmektedir.

9. Bugüne kadar hangi okulların öğrencilerine özel ders verdiniz?

Koç Lisesi, Mef Koleji, Bilfen Koleji, Eyüboğlu Koleji, Ted Koleji, Terakki Okulları, Işık Okulları, Sev Koleji, Robert Koleji, Kadıköy Anadolu Lisesi, Cağaloğlu Anadolu Lisesi, Nişantaşı Anadolu Lisesi, Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi, Beşiktaş Anadolu Lisesi, Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi, Sabancı Anadolu Lisesi, Hisar Okulları, Alman Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, İtalyan Lisesi, Üsküdar Amerikan Lisesi, Çevre Koleji, Doğa Koleji, İstek Okulları, Enka Lisesi, Galatasaray İlköğretim, Galatasaray Lisesi, Saint Benoit Lisesi, Saint Joseph Lisesi, Sainte Pulchérie Fransız Lisesi, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi öğrencilerine özel dersler verdik ve birçoğuna halen ders vermeye devam etmekteyiz. Burada ismini yazmadığımız ve yıllar içinde özel ders verdiğimiz birçok okul daha vardır.

Saygılarımızla,
BUders Ekibi
ales matematik özel ders