Anasayfa Hakkımızda Kadromuz İletişim
İngilizce Matematik ve Geometri Özel Ders: SAT, GMAT, GRE

BUders öğretmen kadromuz Boğaziçi Üniversitesi mezunu matematik öğretmenlerinden oluşmaktadır. Eğitim hayatlarını ingilizce eğitim alarak tamamlayan öğretmenlerimiz ingilizce matematik terimleri konusunda bilgili ve ingilizce matematik ders anlatımı konusunda tecrübelidir. SAT, GMAT ve GRE matematik konularında karşılacağınız her türlü sorunda BUders Matematik Ekibi olarak matematik özel derslerimiz vasıtasıyla yardımcı olmaktayız. Bu sınavlar içeriklerinin ingilizce olması sonucu ingilizce eğitim almış öğretmenler tarafından anlatılmasını zorunlu hale getirmektedir. Bu noktada Boğaziçi Üniversitesi mezunu matematik öğretmenlerinden oluşan kadromuz ile İstanbul'un tüm semtlerinde evinizin rahatlığında SAT, GMAT ve GRE matematik özel ders hizmetini sizlere sunmaktayız. Bizlere iletişim kısmında bulunan telefon numaraları vasıtasıyla veya mail yoluyla istediğiniz her zaman ulaşabilirsiniz.SAT Matematik Özel Ders

SAT (Scholastic Aptitude Test) Amerika'daki yüksek okul ve üniversitelere girişte hem Amerikan vatandaşları hem de yabancı uyruklu öğrenciler tarafından kullanılmaktadır. Aynı zamanda Türkiye'deki yabancı uyruklu öğrencilerin Türkiye'deki üniversitelere yerleştirilmesi sürecinde birçok üniversite tarafından kabul edilen bir sınavdır. "The College Board" tarafından düzenlenir. Amerika'da yılda 7 defa, Amerika dışındaki ülkelerde yılda 6 defa yapılır. Sınavlar genellikle 2 ayda bir gerçekleştirilir. Kayıt ve başvurular, başvuru merkezleri veya internet (http://sat.collegeboard.com) üzerinden gerçekleştirilir.
SAT sınavları SAT-1 (Reasoning Test) ve SAT-2 (Subject Test) olmak üzere 2 ayrı sınavdan oluşur. Genellikle lise son sınıf öğrenciler ve liseden mezun durumdaki öğrenciler bu sınava girerler. SAT , üniversite öğreniminde önemli ve gerekli olan eleştirel okuma, yazma-kompozisyon ve matematik-geometri alanlarında öğrencilerin bilgi düzeyini ve yorum yeteneğini ölçmeyi hedefler.
SAT-1 Reasoning Test:
3 saat 45 dakika süren ve çoktan seçmeli bir sınavdır. Öğrencinin sayısal ve sözel yeteneğini ölçer. “Mathematics” (Matematik ve Geometri), “Critical Reading” (ingilizce sözel/eleştirel okuma), “Writing” (Kompozisyon) olmak üzere 3 bölümden oluşur. Her testin skoru 200 ile 800 arasında değişmektedir. Amerikan üniversiteleri başvurularda 3 bölümü de değerlendirmeye alırken, Türkiye’deki üniversitelere başvurularda “Mathematics” ve “Critical Reading” bölümleri değerlendirmeye alınır.
SAT-2 Subject Test :
1 saatlik bir sınavdır. Soruların çoğunluğu çoktan seçmelidir. Bu test öğrencinin özel bir akademik konu üzerindeki bilgisini ölçmeyi hedefler. Test skoru 200 ile 800 arasında değişmektedir. SAT-2 başlıca konuları İngilizce, Tarih, Matematik, Biyoloji, Kimya, Fizik, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Latince, Japonca ve Çince’dir. Türkiye’deki üniversite başvurularında bu bölüm dikkate alınmaz. Amerika’daki bir çok ünivesite SAT-1 ve SAT-2 den en az birini istemekte, birçok prestijli üniversite ikisini birden isteyebilmektedir.

GMAT ve GRE Matematik Özel Ders

GMAT ve GRE sınavları eğitim dilinin İngilizce olduğu ülkelerde yüksek lisans ve doktora yapabilmek için girilmesi gereken sınavlardır. Aynı zamanda GMAT ile GRE sınavları ülkemizde ALES’e (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitime Giriş Sınavı) eşdeğer sınavlardır. Bu nedenle Türkiye'de de birçok üniversite tarafından yüksek lisans ve doktora eğitimi başvurularında ALES yerine de kabul edilen bir sınavdır. İki sınavda aynı amaca hizmet eden İngilizce ve mesleki becerileri ölçmeye çalışan sınavlar olsa da hangi sınava girilmesinin gerektiği konusunda karışıklıklar bulunmaktadır.
GMAT sınavı genel olarak işletme, iktisat benzeri iktisadi idari bilimler ve sözel ağırlıklı bölümlerde yüksek lisans ve doktora yapmak isteyen adaylardan istenir. GRE sınavı ise ağırlıklı olarak mühendislik ve sayısal ağırlıklı bölümlerde yüksek lisans yapmak isteyen adaylardan istenir. Bu iki genel bilgiye rağmen hedeflenen üniversite ve bölümün hangi sınav sonucunu istediği öncesinden belirlenip, o duruma göre GMAT veya GRE sınavından birine girilmesi daha doğru olacaktır.
ales matematik özel ders